Test minifikace JavaScript a CSS kódů - kolik ušetříte dat a času? | StudioArt ~ Internetové studio Praha

Test minifikace JavaScript a CSS kódů - kolik ušetříte dat a času?

Kategorie: Blog, Zajímavosti

Základem rychle načítajících webových stránek je optimální velikost zdrojových souborů, kvalitní internetové připojení (pomineme-li v ČR to mobilní) a rychlost samotného serveru, ze kterého se stahují data. Vyzkoušeli jsme malý test minifikace (minimalizace velikosti) kaskádových CSS stylů a JavaScript kódů, které se mohou velmi dobře dynamicky minifikovat pomocí různých PHP knihoven.

Pro test jsme zvolili přímo naše webové stránky StudioArt, pro svou datovou velikost konkrétně stránku s nejvyšším počtem obrázků - reference. Webový prohlížeč byl zvolen Google Chrome přepnutý do anonymním režimu s aktivovanou konzolí, rychlost internetového připojení se v kanceláři v době testu pohybovala 16Mb/s (download), ping 17ms. Hosting byl zvolen Wedos.


Test s de/aktivovanou minifikací

S deaktivovanou minifikací trvalo prohlížeči vykreslit stránku 3,26s a objem přenesených dat čítal 3.00MB, s aktivovanou minifikací šlo o 2,67s a 2.50MB. V testu se potvrdila úspora dat a také čas potřebný k vykreslení dané stránky. Je třeba si uvědomit, že stránka s referencemi obsahuje velmi mnoho velkých obrázků, které jsou potřeba vykreslit pro tablety ve vyšším rozlišení.
Komentáře