Vytvoření videokampaně na YouTube v Google AdWords | StudioArt ~ Internetové studio Praha

Vytvoření videokampaně na YouTube v Google AdWords

Kategorie: Blog, Marketing

Tento návod je pouze stručný a základní vodítko pro začátečníky. Poslouží těm, kteří chtějí propagovat své video na stream službě YouTube. Před vytvoření kampaně je nutné své video nahrát na Váš vybraný kanál, doporučujeme vybrat takové, které zaujme v prvních vteřinách a je vyšší šance na prokliknutí a CTR (click through rate ~ míra prokliku). Pokud již video máte připravené a nahrané na kanálu, přejdeme dále.

Přihlášení do Google AdWords, vytvoření kampaně

Do Google AdWords se přihlásíme na http://adwords.google.com, v horním menu rozklikneme „Kampaně“, poté klikneme na červené tlačítko „Vytvořit kampaň“. Následně se nám otevře nabídka všech služeb, vybereme „Video“.

 

 

Zobrazí se Vám nastavení kampaně. Vyplníme nutné informace (denní rozpočet, cílení, typ zobrazení reklam, ...). Doporučujeme věnovat pozornost poslední volbě a to typu zobrazení. Video lze cílit s ohledem na: zobrazení, konverze či rovnoměrně. Volba "zobrazení" slouží dle našich výsledků pro masový brandový zásah. Po vyplnění všech informací a překontrolování v dolní části stránky stiskneme „Uložit a pokračovat“.

 

 

V další části vyplníme název reklamní sestavy, typ videoreklamy, formát, atd. V případě, že chceme video publikovat jako „intro“ zvolíme „In-stream“. Maximální cenu za shlédnutí (CPV) doporučujeme nastavit nižší (např. 0,10 Kč), později CPV navyšovat, dle výsledků kampaně. Věnujte tak pozornost cílení. Video je možné mimo jiné inzerovat pro uživatele v remarketingovém koši.

 

 

Výkon kampaně je možné sledovat na záložce „Kampaně“.

 

Závěr a doporučení

 

Kampaně lze samozřejmě podrobněji nastavit a specifikovat, to však necháme na Vás a samozřejmě Vám s tím rádi poradíme. V případě, že máte velmi obsáhlý remarketingový koš, doporučujeme jej využít i videoremarketingu. V neposlední řadě lze videa cílit na jiná specifická videa na YouTube.

 

Další informace

 

Komentáře